ÚJ VÉRSZERZŐDÉS
Nem nyugszunk bele
Honlap
ÚJ VÉRSZERZŐDÉS
.sic
NEM
Putnoki TV
Historica
Putnoki TV
Magyar Interaktív Televízió
Nemzeti Televízió
Segítség
Magyar egység mozgalom
EU-tanázia
Magyar Kárpát Doktrína
NYILATKOZATOK
TURUL hírkövető
A kinevezés bűncselekmény
Lycos MultiMania

Ki olvas minket

Oldalainkat 4 vendég böngészi
XXII. EGRESSY BÉNI NEMZETKÖZI VERS ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY - eredményhirdetés Tiszta háttér rosszul látóknak, nyomtatóbarát verzió E-mail
(0 értékelés)
Kultúra
Szerkesztette: szerkesztőség   
2017. április 24. hétfő, 16:59
A Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma és a Barcika Art Kommunikációs, Kulturális és Sport Szolgáltató KFT immár XXII. alkalommal rendezte meg az Egressy Béni Nemzetközi Vers és próza mondó versenyt.

A 7-18 éves korosztály részére,10 kategóriában szerveztük.
A versenyre meghívást a területi elődöntőkön legjobban szereplő diákok kaptak:
  1. az encsi körzet legjobbjai,
  2. kazincbarcikai és környéke,
  3. valamint a határon túli területekről Szlovákiából:
  • Rimaszombat és környéke, Rozsnyó és környéke,
  • Szepsi és környéke,
  • Tornalja és térsége
  • valamint  Kárpátaljáról érkeztek a szavalók.

Most 115 versenyző vett részt a versenyen, ebből 70 versenyző a határon túlról érkezett.
 
A Himnusszal kezdődött a szavalóverseny utána a Horyzone együttes adta elő műsorát. Ők a Rozsnyói Református iskolából érkeztek. Nagyon színvonalas műsor volt, a közönségnek is tetszett.
Demeter Zoltán országgyűlési képviselő úr köszöntötte a megjelenteket.
A versíró verseny 1. helyezettjének  Ölveczki László mondta el versét.
A Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma által meghirdetett Versíró verseny díjkiosztására került sor –Dienes Mária adta át az oklevelet és a könyvet.
Utána tájékoztató volt a verseny lebonyolítási rendjéről és a verseny-lebonyolítása kategóriánként.
A versenyzők részére a Gyermekek Háza tartott kézműves foglalkozást.
Egressy Béni születésnapjára koszorúzást tartottak.
Utána került sor a verseny értékelésére, Érsek Csanádi István- egyetemi tanár által.
A versenyen eredményesen szereplő tanulók és felkészítő tanáraik értékes könyvjutalmat kaptak.
Természetesen minden résztvevő kapott oklevelet is.
Az eltelt évek bizonyítják, hogy szükség van arra, hogy a legjobbak egy rendkívül színvonalas verseny keretében összemérjék tudásukat.

Dienes Mária
Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma
elnöke


EREDMÉNYHIRDETÉS - kategóriakénti helyezések

EGRESSY BÉNI NEMZETKÖZI VERS ÉS PRÓZAMODÓ VERSENY EREDMÉNYEI

1-2.VERS:
  1. RADIC NOÉMI-DÉNES GYÖRGY ALAPISKOLA, PELSŐC
  2. MADARÁSZ LILI- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  3. KRISTON PANNI- DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  4. RADIC MÁRIA- DÉNES GYÖRGY ALAPISKOLA, PELSŐC
  5. HUSZÁK JANKA- ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  6. BOROS EMESE- TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT

1-2 PRÓZA:
  1. SZABÓ RÉKA-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  2. SÖDERBERG EBBA- ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  3. VIZSLAI MIHÁLY BENCE-SZEPSI MTNYA ÉS GIMNÁZIUM SZEPSI
  4. KÉRI ATTILA MÁRK-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  5. OMÓG RÉKA-ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  6. HUSZÁK JANKA-ÁDÁM JENŐ TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA

3-4 VERS:
  1. MOLNÁR NELLI-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  2. MÁCS ZILLE ANNA-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  3. ZÁDORI DALMA ZOÉ-ENCSI ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI, ENCS
  4. SZAJKÓ VALENTINA-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  5. HEGEDŰS BOTOND-ENCSI ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI, ENCS
  6. KATONA HANNA-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA

3-4 PRÓZA:
  1. BENKŐ KINGA- HUNYADI JÁNOS ÁLT. ISK. SAJÓSZENTPÉTER
  2. RÁCZ KATA-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  3. KIS ALEXA-ENCSI ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI, ENCS
  4. ONDREJCSÁK ANNA-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  5. SZEMKÓ RÉKA-ENCSI ZRÍNYI ILONA ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS AMI, ENCS
  6. HANYUS ANNA-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT

5-6 VERS:
  1. VERES SASKIA-REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP  ISKOLA ROZSNYÓ
  2. SZANISZLÓ KINCSŐ-TOMPA MIHÁLY REFORMÁTUS GIMNÁZIUM RIMASZOMBAT
  3. ÖLVECZKI BOGLÁRKA-ÁRPÁD FEJEDELEM TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  4. BADIN ÁLMOS BENCE-REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  5. MOLDVÁN ÁKOS BOTOND--DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  6. CSÚSZ RÉKA-TOMPA MIHÁLY REFORMÁTUS GIMNÁZIUM RIMASZOMBAT


5-6 PRÓZA:
  1. VÁMOS DORKA- TOMPA MIHÁLY REFORMÁTUS GIMNÁZIUM RIMASZOMBAT
  2. JÁNOSDEÁK ÁKOS-SZÁDALMÁSI ALAPISKOLA ÉS ÓVODA, SZÁDALMÁS
  3. VISZLAI ANNA ROZÁLIA-SZEPSI MTNYAI ÉS GIMNÁZIUM SZEPSI
  4. GYENES FERENC-REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP  ISKOLA ROZSNYÓ
  5. BEKE DÁVID-DÉNES GYÖRGY ALAPISKOLA, PELSŐC
  6. TÓTH BENCE-REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ


7-8 VERS:
  1. JAKAB DÁNIEL-BEREGSZÁSZ MAGYAR GIMNÁZIUM
  2. ELLEH EMILY-POLLACK MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA KAZINCBARCIKA
  3. FARKAS KATALIN-SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
  4. ILLÉS VANDA-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  5. TOHOL SCARLET-DÉNES GYÖRGY ALAPISKOLA, PELSŐC
  6. VÉLIN GÁBOR-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA
  7. HÁZIK TÍMEA--TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT

7-8    PRÓZA:
  1. PAPP MÁRTON- REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP ISKOLA ROZSNYÓ
  2. GUBALA NICOLETT-DÉNES GYÖRGY ALAPISKOLA, PELSŐC
  3. KORINTUS RÉKA-REFORMÁTUS EGYHÁZI ALAP  ISKOLA ROZSNYÓ
  4. FARKAS DÁNIEL-TOMPA MIHÁLY ALAPISKOLA, RIMASZOMBAT
  5. JANKA ÁGNES-POLLACK MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA KAZINCBARCIKA
  6. ERDÉLYI DOMINIK-DÓZSA GYÖRGY TAGISKOLA, KAZINCBARCIKA

KÖZÉPISKOLÁS VERS:
  1. GADÓCZI GERGŐ-SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
  2. CSOBÁDY CSILLA-PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  3. GYENES ORSOLYA-PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  4. MOLNÁR KORNÉLIA-TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA
  5. DEBRECENI BENCE-SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA
  6. KRISTÓF VIVIEN-PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  7. NEMES KLAUDIA- TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNAALJA
  8. POLONKAI ÁDÁM- SZALÉZI SZENT FERENC GIMNÁZIUM, KAZINCBARCIKA

KÖZÉPISKOLÁS PRÓZA:
  1. FAZEKAS MÓNIKA-PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  2. SZABÓ DÓZSA MAREK-PAVOL JOZEF SAFÁRIK GIMNÁZIUM, ROZSNYÓ
  3. LENKEY GÁBOR-TORNALJAI GIMNÁZIUM, TORNALJA